Tatil acele için çok fazla. Apple bu sabah yaptığı açıklamada, premium HomePod akıllı hoparlörünün şirketin Aralık ayı başındaki ilk buluşmasını yapmayacağını bildirdi . Şirket tarafından yayınlanan kısa bir açıklamaya göre, üretim sürecinin pişirilmesi “biraz daha fazla zamana” ihtiyaç duyuyor.

Bir sözcü, TechCrunch’a şunları söyledi: “İnsanlara Apple’ın evdeki kablosuz hoparlörünü HomePod’u yaşamalarını bekleyemeyiz, ancak müşterilerimize hazır olmak için biraz daha zamana ihtiyacımız var. 2018’in başında ABD, İngiltere ve Avustralya’da nakliye yapmaya başlayacağız. ”

Elbette, son yıllarda çok sayıda teknoloji ortaklığı yapmış olan bir ders, üretimi hızlandırmak yerine işleri düzleştirmek için fazladan biraz zaman harcamak her zaman akıllıca olacaktır. Fakat bu gecikme, Apple’ın tatil için uğradığı bir ürün için bir serseri olmalı. 350 dolarlık konuşmacı, Siri’nin pişirildiği ilk ev cihazı, Amazon ve Google’dan gelen Echo ve Asistan ürünlerinin üst düzey bir rakibidir.

Apple’ın Haziran ayında WWDC’de tanıttığında akıllı hoparlörü ilk elden deneyimleme şansımız oldu. Tam bir hands-in fırsatı değildi, ancak HomePod kesinlikle 360 ​​derecelik bir ses ve oda dolgu ses dolu özellikli reklamı olarak harika geliyor. HomePod, daha önce kategori konusunun ele geçirilmesinden farklı olarak akıllı hoparlör kategorisinin hoparlör bölümünü öncelikle vurguluyor.

Elbette, ilk duyurudan bu yana, rekabet benzer teklifler sundu. Amazon , 2.5 inçlik bir subwoofer ve 0.6 inçlik tweeter ile birleşince, Dolby sesi ile daha önceki ürünlerin sesini geliştiren standart Echo’nun yeni bir sürümünü duyurdu ve duyurdu  . Bu arada Google, önümüzdeki ay yayınlanmaya hazır halde görünen 399 dolarlık akıllı hoparlör olan Home Max’e daha doğrudan bir rakip tanıdı.

Ayrıca Sony ve JBL – Harman Kardon’dan bazı üçüncü parti teklifleri var; zavallı eski Microsoft Cortana’nın bu tatil sezonunda Invoke ile temsil edildiğinden emin olabilirsiniz . Belki de aniden dolaşan oyun alanı, Apple’ı HomePod ile mutfakta biraz daha zaman geçirmek için ikna etmek için yeterliydi.

Bu hareket, geçtiğimiz yıl kablosuz AirPod kulakiçi kulaklık setinin lansmanını ertelemek için şirket tarafından geçen yıl benzer bir kararı da beraberinde getiriyor ( Google’ın düşünebileceği bir şey ). Başlangıçta bir Ekim ayında piyasaya çıkacak olan bu kulaklıklar sonunda Aralık ayında geldi – bu durumda Noel’den önce gıcırdayip duruyorlardı.

Apple, donanımın veya yazılımın sorunun kökü olup olmadığını belirlemedi, ancak şirket için birinci sınıf bir ürün olması nedeniyle tamamen sürpriz olmadı. Aynı zamanda Siri’nin hayatını telefon / masaüstü dışında bir sahne haline getirecek cihaz – 350 dolarlık bir açıyla, ilk seferinde doğru şeyleri bulmanız önemli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here