Şaka yapıyorum. Aslında bu şablonu kullanmıyoruz, ancak son 6 ayda bit yorgunluğunu izliyorsanız muhtemelen çok tanıdık geliyor.

Tüm ciddiyetle, bitcoin vahşi koşmaya başladı. Dün fiyat, ilk kez 8000 doları geçmişti ve bir kilometre taşı geçtiğinde her zamanki gibi 850 dolara sağlam bir şekilde işlem görüyor.

Bitcoin dünyasında son birkaç haftadır neler olduğunu hızlı bir şekilde özetleyebiliriz.

2 Kasım’da Bitcoin’in fiyatı, bir kaç gün önce olması beklenen Segwit2x sert çatalı önündekitalebin etkisiyle ilk kez 7000 doları geçti . Çataldan önce bit eşofman yapmış olan herkes, eşit miktarda çatallı para elde eder ve bazıları bedelsiz para gibi görünüyordu.

10 Kasım’da zor fork iptal edildiğinde, insanlar paralarını alternatif kripto para birimlerine geri döndürdükçe fiyat 5.800 dolara düştü. Bu ani düşüş, aynı zamanda, yaklaşık 24 saat boyunca fiyat ve karma hızındaki artışın geçici olarak ikinci en değerli madeni para ve en çok hash hızına sahip madeni para ile sabitlenmiş olan bitdoğan nakit (BCH) fiyatındaki çok garip harekete denk geldi. bit eşinin aşılması).

Bitcoin 8000 doları geçti. - image  on http://bilgimeskeni.com

Bitcoin’in geçen ayki fiyatı – coinmarketcap.com dan

Her neyse, tiyatro geçtiğine göre fiyat tekrar tekrar 8000 dolardan fazla sabit tırmanışa geçti. Peki bunun nedeni nedir?

Ekim ayının başında 5.000 doları geçtiğinde bu argümanı hazırlarken , hala kurumsal çıkarın bu geniş mitingin başlıca nedeni olduğunu düşünüyorum.

En az yılda, 100’den fazla kriptokaynak odaklı finansal riskten korunma fonları yaratıldı ve bunlar, büyük miktarlardaki fiatın bitlik bozukluğuna ve diğer kripto para birimine dönüştürülmesine yol açıyor. Eski okul hedge fonları ve yatırım kurumları bile, güvenli bir şekilde bunu yapmalarına izin veren hizmetler bulunduğu sürece harekete geçiyor.

Ve bu hizmetler geliyor. Geçen hafta Coinbase , kurumsal yatırımcılar için 10 milyon dolarveya daha fazla şifreleme oranını güvenli bir şekilde saklamak için bir hizmet açıkladı . Buna ek olarak, CME grubu,  10 Aralık tarihinde ilk düzenlenen bitcoin vadeli ürünlerini piyasaya sürdü . Bu tekliflerin her ikisi de, çeşitlendirilmiş geniş yatırım araçlarının pazara girmesini kolaylaştıracaktır.

Sırada ne var? Kimse bilmiyor, fakat bu noktada, yıl sonundan önce $ 10k gibi görünüyor. Elbette fiyatların düşmesi muhtemel, birçoğunun düzeltilmesi gerektiği söylenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here