Twitter, kaç kişinin bireysel, popüler tweet’lerden “bahsettiğini” gösterecek yeni bir özellikle denemeler yapıyor. Metrik, web’deki başka yerlerde göründükleri zaman bazı gömülü tweet’lerin altında görünüyor ve hem retweet’i hem de yanıtların toplamlarını tek, kümülatif toplamla değiştiriyor gibi görünüyor.

Yukarıda görülen gömülmelere yönelik yeni görünüm, bir Twitter sözcüsü Dan Jackson’a göre küçük bir deney ancak twitter’ın etrafında daha fazla toplumsal bağlam sağlamak için yeni yollar keşfetmek için Twitter’ın sürmekte olan çabalarının bir parçası.

Twitter’da günlük kullanıcı olarak adım atılmayan kitlelere tanıdık ya da sezgisel olmayabilecek sosyal ölçümlerin ilginç bir reframeidir – retweet’ler ve yanıtlar kaç kişi tarafından etkileşime girdiğinin basit ve doğrudan ifadesinden çok daha zihinsel jimnastiği içerir. malzeme.

Twitter’ın bu özel bilgiyi sadeleştirmesi, özellikle de platforma aşina olmayan yeni kullanıcıların veya reklam verenlerin sitelere rastlamak olasılığı daha yüksek olan yerlerde, dahili başarısını daha fazla harici olarak ilişkilendirilebilecek şekilde ölçmek için akıllı bir yöntemdir. Deneylerinin tamamında olduğu gibi, bunun geniş kapsamlı bir şekilde yayımlanacağına dair bir garanti bulunmamakla birlikte, etkileşim metriklerinin genelindeki düşünce sürecine ilginç bir bakış getirmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here